W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zdobywcy zasłużonych sukcesów

Uhonorowani Stypendium Prezesa Rady Ministrów

            W poniedziałek, 7 marca 2022 r., w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów szczególnie uzdolnionym uczniom.
            Dyrektor Jacek Nawrocki pogratulował uczestnikom XIX Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Chemicznego, który przeprowadzono 17 grudnia 2021 r., jednak z powodu sytuacji pandemicznej dopiero teraz mogli zostać oni uhonorowani. Dyplomy otrzymali: Kamil Wiatr (zdobywca I miejsca), Dominika Szkolnik oraz Patrycja Rolak (II miejsce), Natalia Bolek i Natalia Niziołek (IV miejsce), Zuzanna Koszelnik (VI lokata), Karolina Głowacka oraz Aldona Rams (udział). Celem konkursu było krzewienie postaw proekologicznych, uświadamianie związanych z nimi zagadnień, rozbudzanie wśród młodzieży wrażliwości na piękno i potrzeby środowiska, poznawanie różnorodnych metod pozyskiwania energii oraz zasad gospodarowania nimi. Uczestnicy pisali test z zakresu ekologii oraz rozwiązywali zadania chemiczne. Przygotowanie do udziału wymagało opanowania wiadomości na temat zagrożeń środowiska, a także poszerzenia wiedzy dotyczącej form ochrony przyrody. Przede wszystkim jednak uczniowie mogli zrozumieć, jak ważne jest zapobieganie niszczeniu środowiska naturalnego i minimalizowanie szkodliwego wpływu otoczenia na zdrowie ludzi.
            Dyplomy otrzymali również uczestnicy Konkursu Wiedzy o Jaśle: Bartosz Wszołek (laureat I stopnia),  Aleksandra Zięba i Oliwia Pieknik (laureatki II stopnia).
            W drugiej części uroczystości dyrektor I LO wręczył Stypendia Prezesa Rady Ministrów Kamilowi Jaroszowi z kl. 2A oraz Dominikowi Markowi z kl. 3GB. Nagroda ta stanowi ogromne wyróżnienie, które zdobywa się nie tylko talentem, ale też ciężką pracą. Dominik otrzymał je za świadectwo promocyjne z biało-czerwonym paskiem, gdyż w roku szkolnym 2020/21 uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole – 5,44. Natomiast Kamil jest finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Cedyni do Orszy”. Ma również dobre wyniki w nauce. Tak opowiada o swoich wrażeniach:
- Naprawdę trudno pogodzić codzienną naukę z przygotowaniem do konkursu. Nie spodziewałem się, że uzyskam tytuł finalisty. Bardzo się ucieszyłem. Warto było poświęcić swój czas. To osiągnięcie zmotywowało mnie do sięgania po jeszcze większe sukcesy w przyszłości.
             Nic dziwnego, że rodzice stypendystów, towarzyszący im podczas tej niezapomnianej uroczystości, patrzyli z dumą na swoje dzieci.

Mateusz Bielecki z kl. 1C
z edukacją dziennikarską

Laureaci konkursów
Laureaci konkursów

 

{"register":{"columns":[]}}