W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości

Chór Soli Deo

          10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli, począwszy od dnia, kiedy nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, które wypełnione były walką o wyzwolenie, aż do dnia odzyskania upragnionej niepodległości.
          Program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy 1d i chór szkolny Soli Deo.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Jacek Nawrocki, który podziękował za przygotowanie apelu oraz, nawiązując do wydarzeń historycznych, przypomniał o odpowiedzialności za wywalczoną wolność. Następnie zaprosił zgromadzonych do udziału w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Sanktuarium Św. Antoniego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim w Jaśle.

          Szkoła przystąpiła również do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewano hymn narodowy.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}