W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie I LO z Jasła odwiedzili Budapeszt!

Parlament nocą

         W dniach od 5 do 6 oraz od 12 do 14 czerwca uczniowie naszej szkoły zwiedzali piękne europejskie miasto, jakim jest Budapeszt. W wycieczkach wzięli udział uczniowie klas: IIID, IIA, IIB, IID. Wyprawa rozpoczęła się  od pobytu w Oceanarium – Tropicarium, w którym młodzież  mogłapodziwiać fragment amazońskich lasów deszczowych wraz z ich fauną i florą (między innymi akwaria z egzotycznymi rybami – piraniami, murenami, rekinami i płaszczkami).  Ciekawą atrakcją była również burza tropikalna, której imitacja odbywała się co kilkanaście minut.
         Kolejnymi pięknymi obiektami na trasie wycieczki były: Katedra św. Stefana – patrona Węgier, Plac Bohaterów z monumentalnymi pomnikami węgierskich bohaterów narodowych, Park Miejski z kopią słynnego Zamku Vajdahunyad, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, dziedzińce Zamku oraz Fontanna Macieja. W czasie spaceru po mieście uczniowie przeszli ulicą Vaci – jedną z najstarszych i najpiękniejszych ulic Budapesztu oraz mieli okazję zobaczyć zabytkową halę targową. Wielką atrakcją był rejs statkiem po Dunaju, w czasie którego można było podziwiać perełki architektoniczne stolicy Węgier.
         Wyjazd na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników nie tylko ze względu na piękną architektura, ale również wspaniałą atmosferę panującą podczas wycieczki.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}