W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XLVIII Olimpiada Geograficzna - etap okręgowy

Uczniowie naszej szkoły - uczestnicy etapu okręgowego olimpiady

5 lutego 2022 odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie zawody II etapu XLVIII Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowało na zawodach okręgowych czworo uczniów: Jakub Buczyński (3PC), Mikołaj Lignar (3GD), Amelia Maczuga (3GD) oraz Kamil Wyderka (3GB).

Decyzją Komitetu Okręgowego, zgodnie z regulaminem olimpiady do weryfikacji prac przez Komitet Główny Olimpiady przekazano 30% najlepszych prac uczniów. Świetne wyniki osiągnęli Kamil Wyderka (3GB) – trzeci wynik w województwie i 28 w Polsce oraz Mikołaj Lignar (3GD) – czwarty wynik w województwie i 30 wynik w Polsce!

Na podstawie wszystkich wyników przekazanych do weryfikacji z Komitetów Okręgowych, Komitet Główny zakwalifikuje uczniów do zawodów finałowych, które odbędą się w Gdyni 21-24 kwietnia 2022 roku.

Wszystkim młodym geografom gratulujemy wspaniałych wyników i czekamy na decyzję Komitetu Głównego!
W przypadku Kamila i Mikołaja wydaje się to być tylko formalnością, bo zgodnie z Regulaminem Olimpiady prawo do przystąpienia do zawodów III stopnia przysługuje uczniom dopuszczonym do tych zawodów przez Komitet Główny na podstawie wyników zawodów II stopnia (90-125 zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w skali kraju, pod warunkiem, że jednocześnie uzyskali oni co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia podczas zawodów II stopnia) (regulamin olimpiady)

Lista uczniów do weryfikacji z Komitetu Okręgowego w Rzeszowie   
Zadania etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej
Strona olimpiady  

{"register":{"columns":[]}}