W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty fotograficzne

Dziennikarze podczas ćwiczeń fotograficznych

          W dniu 29 września 2021 roku uczniowie z klas Ic i IIc wzięli udział w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w ramach lekcji z edukacji dziennikarskiej. Prowadził je fotografik Tomasz Walowski.
          On sam zainteresował się robieniem zdjęć bardzo wcześnie, bo już w czasach gimnazjalnych, kiedy tata kupił mu pierwszy aparat. Szybko zaczął osiągać sukcesy w tej dziedzinie, zajmując wysokie miejsca w ogólnopolskich konkursach. Po maturze ukończył Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie na kierunku fotografii i obronił pracę dyplomową. Obecnie jest właścicielem firmy fotograficznej. Zdjęcia ślubne, rodzinne czy też portrety jego autorstwa można obejrzeć na stronie internetowej walowskifotografia@gmail.com.
          Pierwsza część spotkania z młodzieżą odbyła się w klasie i miała charakter teoretyczny. Uczestnicy dowiedzieli się nieco o fotografii cyfrowej oraz analogowej. Poznali też różne funkcje manualne, z których można korzystać, robiąc zdjęcia aparatem w telefonie komórkowym. O istnieniu wielu z nich do tej pory w ogóle nie wiedzieli. Fotografik zwrócił uwagę uczniów na rolę emocji, dobrego światła lub funkcję cienia dla stworzenia ciekawej pracy.
          Następnie cała grupa udała się do jasielskiego parku, aby wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę. Dzięki cennym wskazówkom eksperta udało się wykonać naprawdę dobre portrety kolegów z klasy, inspirowane motywami jesieni.
          Moim zdaniem takie spotkania powinny odbywać się częściej, gdyż rozbudziły autentyczne zainteresowanie uczniów fotografią. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w przyszłości, uwieczniając ważne chwile swojego życia.

Aleksandra Kuś z kl. 2C
z edukacją dziennikarską

Zdjęcia (6)