W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończenie roku maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Pożegnanie maturzystów - 28.04.2023 r.

          28 kwietnia 2023 roku odświętnym apelem pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów.
Świadectwo ukończenia szkoły średniej odebrało 166 uczniów. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości w ciepłych słowach do maturzystów zwrócił się dyrektor I LO pan Jacek Nawrocki. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: starosta powiatu jasielskiego pan Adam Pawluś oraz poseł do europarlamentu pan Bogdan Rzońca. Słowa podziękowania dla nauczycieli i wsparcia dla maturzystów skierowała również przedstawicielka Rady Rodziców pani Elżbieta Szot. Maturzyści na ręce dyrektora szkoły złożyli symboliczny bukiet kwiatów będący podziękowaniem za czteroletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą.
Uroczystość pożegnania klas czwartych połączona była z wręczeniem świadectw i nagród uczniom osiągającym największe sukcesy w nauce. Z rąk dyrektora szkoły pana Jacka Nawrockiego oraz starosty jasielskiego pana Adama Pawlusia świadectwa z wyróżnieniem odebrało 30 osób.
          Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie, którzy osiągnęli w bieżącym roku szkolnym wyjątkowe sukcesy. Weronika Dziedzic (IVPA) zdobyła tytuł laureata w XXVII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i tym samym zdobyła indeks tej prestiżowej uczelni, natomiast Jan Trychta (IVPA) został finalistą eliminacji centralnych XLIX Olimpiady Historycznej. Otrzymał on również nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Szkoły działającą przy I LO w Jaśle. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.
          Na zakończenie spotkania uczniowie klas pierwszych przedstawili krótki program słowno-muzyczny, który miał wzbudzić refleksje i stać się inspiracją dla wkraczających na nową ścieżkę życia abiturientów I Liceum Ogólnokształcącego.

Teraz wszyscy trzymamy kciuki i życzymy sukcesów na trwających właśnie egzaminach!

Materiały

https://photos.app.goo.gl/9BowSi27bRWiTqMh9
{"register":{"columns":[]}}