W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Następnie uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do auli szkolnej, gdzie odbyła się akademia. Po odśpiewaniu hymnu przez chór Soli Deo, wysłuchano przemówienia dyrektora szkoły – Jacka Nawrockiego, oraz poseł na Sejm RP – Marii Kurowskiej, odwołującej się m.in. do jakże znaczących słów św. Jana Pawła II – „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Odczytany został również list starosty jasielskiego Adama Pawlusia, skierowany do uczniów,  nauczycieli i rodziców w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

Pierwszoklasistów przywitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego – Barbara Klocek, życząc im wielu sukcesów w nauce. Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar I LO, przysięgając sumiennie wypełniać swoje obowiązki, dbać o dobre imię szkoły, być wartościowymi obywatelami ojczyzny.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas: 2a, 2b, 2d oraz 3a i 4a. Akcentem po części refleksyjnym, a po części humorystycznym, młodzi wykonawcy wprowadzili zgromadzonych w nowy rok szkolny.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}