W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Klasa 3B na krakowskiej AGH

Klasa 3B na krakowskiej AGH

W ramach współpracy I Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Górniczo- Hutniczej klasa 3B zorganizowała w październiku wycieczkę przedmiotową do Krakowa.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Doświadczalnej- unikatowego w skali kraju i jednego z nielicznych w Europie laboratoriów badawczo-dydaktycznych, gdzie prezentowane są maszyny górnicze stosowane w polskim przemyśle.
Następnie mogliśmy przyjrzeć się pracom projektowym Studenckich Kół Naukowych: E-Moto AGH, gdzie studenci zajmują się budową terenowego motocykla elektrycznego oraz AGH Drone Engineering, które pracuje nad budową dronów do specjalistycznych zastosowań. Uczestniczyliśmy również w zajęciach w laboratorium druku 3D i wykładzie o napędach maszyn.     Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki udaliśmy się do stanowiska do badań izolacyjności akustycznej w laboratorium wibroakustyki oraz komory bezechowej. Po południu zostaliśmy oprowadzeni po miasteczku studenckim i głównym budynku uczelni.
Pobyt w Krakowie zakończyliśmy spacerem po krakowskiej Starówce i wizytą w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Bardzo dziękujemy prodziekanowi Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki ds. Kształcenia- panu dr hab. inż. Waldemarowi Rączce za pomoc w zorganizowaniu  wyjazdu i oprowadzenie naszej grupy po uczelni.

Koordynator ds. współpracy- Anna Mikuś

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}