W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

X Letnie Spotkania Kameralne w Krzyżu Wielkopolskim

13.08.2021

X Letnie Spotkanie Kameralne - Krzyż Wielkopolski 2021

W piątek, 30 lipca rozpoczynają się w Krzyżu Wielkopolskim X Letnie Spotkania Kameralne.

X Letnie Spotkania Kameralne: Najpiękniejsze głosy.

W piątkowy wieczór, 30 lipca zaśpiewa tenor, Piotr Buszewski, który już rok temu oczarował festiwalową publiczność. Na fortepianie zagra pianista młodego pokolenia Michał Biel. Piotr Buszewski to m.in. laureat Nagrody Specjalnej Teatro alla Scala na konkursie im. Leyli Gencer w Stambule. Michał Biel, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na co dzień związany z Juilliard School w Nowym Jorku. Razem zagrają najpiękniejsze przeboje Verdiego i Pucciniego

X Letnie Spotkania Kameralne: 200-lecie urodzin Cypriana Kamila Norwida

Cyprian Kamil Norwid to jeden z najwybitniejszych poetów w historii polskiej poezji. 200-lecie jego urodzin zostanie uczczone 6 sierpnia w Krzyżu koncertem „Gorzki to chleb jest polskość”. Do projektu sfinansowanego przez fundację PZU zostali zaproszeni trzej artyści związani ze stowarzyszeniem „Sauerianum”, czyli Celina Kotz, Jarosław Bręka i Piotr Szychowski. Zagrają pieśni Krzysztofa Pendereckiego i Mikołaja Góreckiego, którym towarzyszyć będzie twórczość przyjaciół wieszcza, czyli muzyka Fryderyka Chopina i Józefa Nowakowskiego.

X Letnie Spotkania Kameralne: W podziękowaniu Służbie Zdrowia

W podzięce za walkę na pierwszej linii ognia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom i salowym zadedykowano koncert, który odbędzie się 13 sierpnia. Najpiękniejsze melodie wykonają laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Muzyki Sakralnej w Katowicach. Koncert zakończony będzie medyczną humoreską Grażyny Bacewicz pt. „Boli mnie głowa”. Tego dnia wystąpią artyści z Katowic: sopranistka Sylwia Ziółkowska, tenor Stanisław Napierała, który niedawno zajął I miejsce w konkursie w Łodzi, a na fortepianie zagra prof. Grzegorz Biegas.

X Letnie Spotkania Kameralne: Andrzej Sulima – Suryn: „W poszukiwaniu Boga”

Andrzej Sulima-Suryn był poetą, który stale poszukiwał Boga i ciągle Go niepokoił pytaniami. Na pewno nie był obojętny w sprawach wiary. Jego poezji towarzyszyć będą skrzypce, na których zagra artystka, Celina Kotz. Obok skrzypaczki, 20 sierpnia wystąpi grupa teatralna „Szałaput”, która niedawno została wyróżniona przez Ministra Kultury.

X Letnie Spotkania Kameralne: Zaśpiewa Królowa

Aleksandra Olczyk mimo bardzo młodego wieku już ma za sobą karierę, jakiej może jej pozazdrościć wiele osób. Tylko szalejąca w świecie pandemia koronawirusa spowodowała, że nie odbył się jej debiut na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tymczasem zachwycała swoim głosem i wspaniałą grą aktorską na wielu scen operowych świata. Aleksandra Olczyk zakończy festiwal 27 sierpnia i na pewno zaśpiewa obie arie Królowej Nocy z opery „Zaczarowany flet” W. A. Mozarta. Przy fortepianie towarzyszyć Jej będzie Natalia Gaponienko.

🎶 30 lipca – „Najpiękniejsze głosy” / kościół pw. NSPJ w Krzyżu Wielkopolskim.

🎶 6 sierpnia – „Gorzki to chleb jest polskość” /kościół pw. NSPJ w Wielkopolskim.

🎶 13 sierpnia – „Z podziękowaniem za poświęcenie”/ MGOK Krzyż Wielkopolski.

🎶 20 sierpnia – „Pamięci Andrzeja Sulimy-Suryna”/ Kościół pw. św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim.

🎶 27 sierpnia – „Zaśpiewa Królowa”/ MGOK Krzyż Wielkopolskie.

🕖 Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00 wstęp bezpłatny.

X Letnie Spotkania Kameralne w Krzyżu Wielkopolskim

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}