W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Defibrylator AED

14.04.2023

Defibrylator AED na ścianie Urzędu Miejskiego
Na bocznej ścianie budynku Urzędu Miejskiego w Krzyżu Wielkopolskim został zamontowany Automatyczny Defibrylator - AED iPAD (ME PAD) CU SP1.
 
Defibrylator AED jest powszechnie dostępny i w sytuacji zagrożenia życia może być użyty przez osoby bez wykształcenia medycznego. Na panelu głównym urządzenia znajduje się suwak “dorosły-dziecko”, który pozwala na szybkie dostosowanie działania urządzenia do poszkodowanego, któremu będzie udzielana pomoc. Urządzenie informuje osobę udzielającą pomocy przy użyciu komend głosowych i wizualnych jakie czynności należy wykonać i czy konieczna jest defibrylacja. Jego działanie opiera się na podstawie bieżącej analizy rytmu serca poszkodowanego. Defibrylator jest wyposażony w dwie samoprzylepne elektrody naklejane na klatkę piersiową. Urządzenie to samo decyduje o konieczności wyładowania elektrycznego i jego sile.
 
W przypadku poszkodowanego - dziecka nie ma potrzeby zmiany elektrod, ponieważ urządzenie po odpowiednim przełączeniu na panelu głównym, na tryb dziecko samo dostosuje odpowiedni impuls defibrylacyjny.
Defibrylator zamontowany jest w innowacyjnej kapsule - Szafce Rotaid Solid Plus Heat do przechowywania defibrylatorów AED na zewnątrz budynku. Moduł grzewczy szafki działa cały czas i uaktywnia się, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 5 °C. Ponadto, szafka jest łatwo widoczna w ciemności nawet z dużej odległości, gdyż podświetlają ją taśmy LED.
Szafka posiada głośny alarm, który uruchamia się przy otwarciu drzwiczek, po zerwaniu plomby. Urządzenie jest także objęte monitoringiem wizyjnym.
 
Należy pamiętać, że defibrylacji nie należy wykonywać na osobach, u których nie doszło do zatrzymania czynności życiowych.
Koszt zakupu całego kompletu wyniósł 7 050,00 zł brutto, w tym 4 700,00 zł brutto cena zakupu urządzenia oraz 2 350,00 zł brutto cena zakupu specjalnej kapsuły zewnętrznej.
Zakup został zrealizowany ze środków Gminy Krzyż Wielkopolski.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}