W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lato na Królewskim 2022

02.07.2022

Lato nad Królewskim 2022
W sobotę 2 lipca, nad Jeziorem Królewskim, odbyła się impreza pn. ,,Lato na Królewskim". Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze'', a jego celem było wzbogacenie letniej oferty kulturalnej, ukazanie potencjału turystycznego i piękna Jeziora Królewskiego oraz jego najbliższego otoczenia, a także promocja gminy Krzyż Wielkopolski i obszaru Nadnoteckiej Grupy Rybackiej. Na dzieci, młodzież i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. Podczas imprezy odbył się szereg zmagań konkursowych w różnych dyscyplinach.
 
Z samego rana, miłośnicy wędkarstwa mogli spróbować swoich sił w Otwartych Spławikowych Zawodach Wędkarskich o tytuł ,,Królewskiego Wędkarza''. Do współpracy zaprosiliśmy Miejsko-Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Krzyżu Wielkopolskim. W kategorii dorośli mężczyźni I miejsce i tytuł zdobył Jerzy Kaźmierczak, II miejsce Emil Twardochleb, a miejsce III powędrowało do Zenona Maciejewskiego. W kategorii dorośli kobiety zwyciężyła Marta Leniar. Wśród najmłodszych uczestników (kategoria dzieci w wieku 5-12 lat) zwyciężyła Helena Leniar, a miejsce II zdobył Kacper Kaźmierczak. Każdy z wędkarzy brał również udział w plebiscycie na największą rybę, którą udało się złowić Adamowi Makrockiemu, ciut mniejszy okaz złowił Bartosz Bartoszewicz, a zaraz za nim uplasowała się Helena Leniar.
 
Wspaniała pogoda dopisywała siatkarzom, którzy stanęli do gry w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o tytuł ,,Królewskiej Drużyny''. Dziewięć, siatkarskich dwójek, przez blisko sześć godzin, walczyło na dwóch boiskach. Po długim i emocjonującym finale miejsce I zdobyli Michał Łapacz i Dawid Kowal, miejsce II zdobyli Łukasz Grześ i Cezary Mikołajczak, a miejsce III powędrowało do Filipa Klimka i Kacpra Jakubowskiego.
 
Ostatnim konkursem, który odbył się podczas ,,Lata na Królewskim" był Konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ryb o tytuł
,,Królewskiego Kucharza". Do konkursu stanęło małżeństwo Leniarów, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia, wybierając
między ich potrawami. Zwyciężył pan Jan, a żona Marta zdobyła zaszczytne II miejsce.
 
Laureaci konkursów otrzymali okazałe puchary, współfinansowane przezUnię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu ,,Rybactwo i Morze".
 
Po południu na pływającej scenie nad Jeziorem Królewskim oraz na terenie wokół sceny, rozpoczęła się część animacyjno-koncertowa. Do współpracy przy imprezie zaprosiliśmy organizacje i stowarzyszenia, między innymi Gminną Komisję Rozwiązywania
Problemów Alkoholowych, która zadbała o strefę animacyjną dla dzieci, pokazy ratowniczo-gaśnicze i kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z elementów imprezy był spektakl teatru Łata z Poznania pt. ,,Morskie Opowieści'', który opowiadał historię dwójki przyjaciół wędrujących po morzach i oceanach. Dużym powodzeniem cieszyły się również stoiska animacyjne, z których mogli skorzystać dorośli i dzieci. Można było pomalować twarze, wziąć udział w quizie o rybach, plenerze malarskim, dowidzieć się jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, poznać florę i faunę okolicznych lasów, a także skonsultować stan zdrowia z dietetyczką. Wspaniałym zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu muzyki żeglarskiej ,,Za Horyzontem".
 
Do współorganizacji naszych działań zaprosiliśmy stowarzyszenia i
organizacje z naszego regionu. Wsparli nas:

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzyżu
Wielkopolskim,
 
- Świetlica Środowiskowa w Krzyżu Wielkopolskim,
 
- Nadleśnictwo Krzyż,
 
- Miejsko-Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Krzyżu
Wielkopolskim,
 
- Lokalne Centrum Wolontariatu przy M-GOPS,
 
- Poradnia dietetyczna ,,Twój dietetyk Magda Wojciechowska'',
 
- Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyżu Wielkopolskim,
 
- Komisariat Policji w Krzyżu Wielkopolskim,
 
- Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie,
 
- Zakład Usług Komunalnych,
 
- Firma Med Servis
 
- pan Mirosław Warzybok,
 
- pan Robert Boch,
 
- Restauracja Nad Jeziorem w Pestkownicy,
 
- WOPR ,,Anioły Trzcianka".

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}