W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Wakacje w naszej gminie

15.07.2021

Wakacje gminne

POWITANIE LATA W KRZYŻU WIELKOPOLSKIM

              Z okazji rozpoczęcia lata i wakacji Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla mieszkańców dwa projekty artystyczne, które odbyły się 25 czerwca. Pierwszy pod nazwą „3, 2, 1… Wakacje Start” skierowany był do najmłodszych. Punktualnie o 16:00  parku miejskim przy fontannie rozpoczęła się podróż do krainy bajek, w którą dzieci zabrali animatorzy z M-GOK. Były tańce, śpiewy i zabawy zręcznościowe. Następnie najmłodsi wraz z rodzicami mogli podziwiać spektakl teatralny pt. „Polowanie na motyle” w wykonaniu połączonych sił teatrów Łata i Gili Gili z Poznania. Przedstawienie odbyło się w ramach projektu Teatr w Małym Mieście przy współpracy z Fundacją Wspierania Twórczości Niezależnej i realizowany przy udziale środków finansowych Fundacji PZU oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Imprezę zakończyło wspólne wystrzelenie kolorowego proszku Holi. Kolejna część powitana lata, pod nazwą „Sobótka na Królewskim”, miała miejsce w pięknych okolicznościach przyrody, na pływającej scenie nad Jeziorem Królewskim. W ramach tej inicjatywy odbył się Wielokulturowy Festiwal Tanga, w 100. rocznicę urodzin Astora Piazolli. Współorganizatorem wydarzenia było poznańskie Stowarzyszenie Forum Kultur, partnerem Wielkopolska Rada Kultury, a dofinansowanie projektu pochodziło ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W koncercie wystąpili duet akordeonowy Bayan Brothers, który zagrał tanga Piazolli, tanga argentyńskie oraz znane tanga polskie. Akordeonowe dźwięki niosły się pięknie po tafli jeziora. Widzowie mogli również podziwiać pokaz tanga w wykonaniu pary tangueros Łukasza i Beaty. Po nich na scenie zaprezentował się zespół Ciała Pedagogiczne, który zaprezentował się tym razem w repertuarze folkowym. Artyści zaprezentowali piękne ludowe pieśni, które przeplatane były strofami związanymi z nocą świętojańską. Uzupełnieniem koncertu był taniec grupy dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, które na zakończenie koncertu, zgodnie z tradycją,  puściły na wodę piękne wianki.

              3 lipca na Stadionie Miejskim im. S. Józefów i T. Ziemby w Łokaczu Małym odbył się Krzyski Dzień Sportu. Rozpoczęły go biegi dla najmłodszych, których współorganizatorem był Klub Biegacza Aktywni Krzyż Wielkopolski. Biegi odbyły się w następujących kategoriach: przedszkolaki, dziewczęta i chłopcy klasy I-III, oraz dziewczęta i chłopcy klasy IV-VI. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek, a laureaci poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy i puchary. Dużym zainteresowaniem podczas Krzyskiego Dnia Sportu cieszył się pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników klubu Sporty Walki Piła oraz Stowarzyszenia Sportowego Drawa to My. W pokazie udział wzięli: Klaudia Mikołajewska - mistrzyni Polski kadetów w kick-boxingu 2020 i 2021, Anita Leniec - brązowa medalistka mistrzostw Polski w kick-boxingu 2020, Dawid Siek - wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy, świata, reprezentant Polski seniorów w kick-boxingu, a także zawodnicy i wychowankowie DTM - Oskar i Patryk Turbańscy, Nikodem Pawłowski, Liliana i Oliwier Frej, Kacper Kaźmierczak i Radosław Parchimowicz, za których trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów. Po pokazie, swoich sił w rękawicach, spróbować mogli również widzowie. Kolejnym elementem dnia sportu był Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn. Sędzią głównym turnieju był Janusz Dubiel. Miejsce I zdobyli Tomasz Prońko i Mateusz Malewicz, miejsce II Fryderyk Polus i Miłosz Gast, natomiast miejsce III powędrowało do Konrada Poczobuta i Michała Łuczki. Sponsorem nagród była firma Thule Group. Przy obsłudze turnieju pomagał wolontariusz z Lokalnego Centrum Wolontariatu oraz widzowie turnieju. Równocześnie, na murawie stadionu, odbywał się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Gminy Krzyż Wielkopolski. Współorganizatorem zmagań piłkarskich był Ludowy Zespół Sportowy Relax. Wzięło w nim udział 8 drużyn piłkarskich. Miejsce I zdobyła drużyna "Słoniki", miejsce II ZRB Operis, a miejsce III drużyna Czarnkowski Auto. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary. Partnerem Krzyskiego Dnia Sportu była Gmina Krzyż Wielkopolski.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}