W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej

16.09.2021

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

Pomoc żywnościowa  komunikat Pilskiego Banku Żywności

Związek Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności bierze udział w Programie Operacyjnym Pomocy Żywnościowej – Podprogram 2020, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pilski Bank Żywności informuje, że POPŻ – Podprogram 2020 został przedłużony do końca października 2021 roku, w związku z tym osoby, które otrzymały skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej, proszone są o zgłoszenie się do Banku po odbiór żywności.

Jednocześnie Bank zachęca osoby w ciężkiej sytuacji materialnej i potrzebujących pomocy żywnościowej do kontaktu z OPS w miejscu zamieszkania. Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1161,60 zł dla osoby w rodzinie. Pomoc udzielana jest w postaci artykułów spożywczych, wydawanych osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

Przekazywane artykuły to między innymi: cukier, buraczki, fasolka po bretońsku, groszek z marchewką, mus jabłkowy, kasza, koncentrat pomidorowy, makaron, mleko, olej, pasztet, płatki owsiane, powidła, ryż, szynka, makrela w oleju, miód i kawa zbożowa. Bank Żywności w Pile zachęca do odbierania żywności osoby zakwalifikowane, mające stosowne skierowanie. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą jeszcze zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w celu uzyskania pomocy.

 

Informacje o programie:
http://pila.bankizywnosci.pl/popz-2020/ 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}