W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ciepłe mieszkanie

08.08.2022

Ciepłe mieszkanie

Informujemy o naborze deklaracji dot. uczestnictwa mieszkańców Gminy Krzyż Wielkopolski w programie „Ciepłe Mieszkanie” ogłoszonym przez WFOŚiGW w Poznaniu.

Termin składania deklaracji do dnia  31 sierpnia 2022 r.

W ramach programu możliwe będzie uzyskanie dofinansowania do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.

Program „Ciepłe Mieszkanie” będzie wspierać zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Dodatkowo, po wymianie kotła, możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Wnioskodawcą może być osoba fizyczna o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 120 000 zł, posiadająca tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu.

Intensywność dofinansowania, w formie refundacji, uzależniona jest od dochodów wnioskodawcy lub osób w gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

  • podstawowym – do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 000 zł na jeden lokal mieszkalny,
  • podwyższonym – do 60% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 000 zł (przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 1 673 zł w gospodarstwie wieloosobowym; 2 342 zł w gospodarstwie jednoosobowym) na jeden lokal mieszkalny,
  • najwyższym – do 90% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37 500 zł (przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym; 1 260 zł w gospodarstwie jednoosobowym) na jeden lokal mieszkalny.

Wnioskodawca będzie zobowiązany do zakończenia planowanego przedsięwzięcia do końca 2023 r.

Złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z udziałem w programie i przyznaniem dofinansowania, a stanowi jedynie podstawę do oszacowania zainteresowania programem wśród mieszkańców.

Szczegółowe informacje dot. programu są dostępne na stronie:

czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie/

Burmistrz Krzyża Wielkopolskiego
Rafał Sroka

Materiały

Ciepłe mieszkanie
Deklaracja​_uczestnictwa​_w​_programie​_Cieple​_Mieszkanie​_w​_Krzyżu​_Wielkopolskim​_praw.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}