W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Usuwanie folii rolniczych

14.03.2023

Usuwanie folii rolniczych

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Krzyż Wielkopolski do programu: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niezbędnym jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych.

 

Informujemy, że złożenie wniosku nie stanowi zobowiązania mogącego być podstawą roszczeń. Dofinansowanie nastąpi w przypadku gdy Gmina Krzyż Wielkopolski otrzyma dotację na zadanie z zakresu usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Rolnicy posiadający gospodarstwa rolne powyżej 75 ha są zobowiązani do rejestracji w bazie BDO. Przed odbiorem odpadów należy wygenerować karty przekazania odpadów.
Termin przyjmowania wniosków do 24 marca 2023 r.
W przypadku otrzymania dofinansowania, odpady odbierane będą tylko od tych rolników, którzy złożyli wniosek oraz w takich ilościach, jakie zostały wskazane we wniosku.
 
{"register":{"columns":[]}}