W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pożegnanie absolwentów LO

29.04.2022

Pożegnanie absolwentów LO - absolwenci LO rocznik 2022

Punktualnie w południe 29 kwietnia w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego zebrali się uczniowie i uczennice klasy 3g LO – tegoroczne Absolwentki i Absolwenci Rocznik 2022, zaproszeni Goście, Rodzice, Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących, delegacje uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej i licealiści z klasy 3p LO, aby uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów.

Zgodnie z ceremoniałem szkolnym uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego. Pani wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Żaneta Mazurkiewicz przywitała zebranych i w pięknych słowach zwróciła się do Maturzystek i Maturzystów, życząc im powodzenia na egzaminach maturalnych oraz w dalszym, już dorosłym, życiu.

Kulminacyjnym momentem tej części uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia liceum tegorocznym Absolwentom i Absolwentkom. Prymusem Szkoły – Absolwentem Liceum został Mateusz Wasilewski. Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali także Volodymyr Pozniak i Martyna Kasper. Uczniowie wyróżnieni otrzymali listy pochwalne, nagrody ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców oraz upominki, i dyplomy wręczone przez Pana Rafała Srokę Burmistrza Krzyża Wielkopolskiego. Rodzice uczniów wyróżnionych otrzymali listy pochwalne.

A potem nadszedł czas pożegnań – w oczach Absolwentów, ich Rodziców, nauczycieli i wychowawczyni zakręciła się niejedna łza. Były kwiaty, miłe słowa i wiele podziękowań - dla Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Rodziców, Wychowawczyni i młodszych koleżanek i kolegów.

Po tych wzruszających chwilach na scenę wkroczyły uczennice i uczniowie klasy 3p LO, którzy wystąpili w części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem Pani Jolanty Jaworskiej. Były piękne poetyckie strofy, wskazówki i przestrogi dla maturzystów – poważne i z przymrużeniem oka, przypomnienie w formie prezentacji 3 lat szkolnego życia Absolwentek i Absolwentów uwiecznionego na zdjęciach i nagraniach, nie zabrakło też części muzycznej – występu solistki i chóru w pięknych piosenkach, przygotowanych pod czujnym okiem pani Hanny Gapskiej.

Piękną dekorację wykonały uczennice pod kierunkiem pani Haliny Wydryszek – Janas, a nad sprawnym nagłośnieniem czuwał Pan Jarosław Graś.

Po oficjalnym zakończeniu uroczystości zaproszeni Goście, Rodzice i Absolwenci wpisali się do Księgi Pamiątkowej Liceum Ogólnokształcącego.

 

Życzymy wszystkim Maturzystom przysłowiowego „połamania piór” na maturze!!!

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}