W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Czasowe wyłączanie oświetlenia ulicznego w nocy

26.01.2023

Nowe oprawy uliczne - ul. Wojska Polskiego

Szanowni Mieszkańcy,
W ramach tzw. „Tarczy Solidarnościowej”, samorządy zostały zobligowane do zmniejszenia zużycia energii o 10% w skali roku. Dlatego zobowiązani jesteśmy do szukania oszczędności. Ponieważ najbardziej energochłonne jest oświetlenie uliczne i ono generuje największe wydatki, zdecydowaliśmy, że jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie czasowe wyłączanie oświetlenia ulicznego w nocy na terenie całej Gminy w godz. 23:30 - 04:30. Takie rozwiązania od lat z powodzeniem stosuje wiele miast i gmin w całej Polsce oraz innych krajach Europy, oszczędzając wydatki na energię.
Jest to trudna, ale zdecydowanie przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma analizami i konsultacjami ze specjalistami. Prosimy Was o zrozumienie. Zmiany zostaną wprowadzone od 1 lutego 2023 roku. 

{"register":{"columns":[]}}