W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Niepodległości 2022

11.11.2022

Święto Niepodległości 2022
11 listopada 2022 roku obchodzimy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ojczyzny w Kościele pw. Św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim. Następnie pochód składający się z władz gminy, samorządowców, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej, harcerzy z III Drużyny Harcerskiej „Pajęczyna” im. Stefana Czarnieckiego oraz grupy Mini mażoretek przeszedł pod pamiątkowy obelisk.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez zgromadzonych i przemówieniu Burmistrza Krzyża Wielkopolskiego delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem, oddając w ten sposób hołd tym, którzy walczyli o niepodległość.

Obchody uświetniła akademia pt. "Szabla po dziadkach" w wykonaniu uczów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}