W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przydomowa oczyszczalnia - dofinansowanie

17.02.2023

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Burmistrz Krzyża Wielkopolskiego informuje, że ruszył nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

O udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Krzyż Wielkopolski na dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków ubiegać się mogą podmioty określone w art. 403 ust 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2022 roku, poz. 2556 ze zm.).

Dotacje celowe mogą być udzielane na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarze Gminy Krzyż Wielkopolski przy spełnieniu jednego z poniższych kryteriów:
1) brak istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej, określonej w dokumencie o charakterze prawa miejscowego, na terenie, na którym planowana jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków,
2) brak możliwości technicznego podłączenia do istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej,
3) nieuzasadnione ekonomicznie wysokie koszty podłączenia do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej.

2. Dotacja celowa może być udzielona tylko jeden raz dla danej nieruchomości. Kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski rozpatrywane będą w kolejności złożenia do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację programu. Wniosek o udzielenie dotacji celowej należy złożyć przed rozpoczęciem realizacji zadania.

Szczegółowe informacje o składaniu i rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Krzyżu Wielkopolskim, pokój nr 18 lub telefonicznie pod numerem 67 256 41 45.

Materiały

Wniosek dotacja celowa
wniosek​_dotacja​_celowa.pdf 0.06MB
Ogłoszenie o naborze wniosków na dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków
ogloszenie​_TG603122023JK.pdf 1.82MB
Wniosek o płatność
wniosek​_o​_platnosc.pdf 0.06MB
{"register":{"columns":[]}}