W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Krzyscy licealiści w Madrycie

10.05.2022

Krzyscy licealiści w Hiszpanii

8 maja rozpoczęło się kolejne spotkanie studyjne w ramach programu Erasmus +, które potrwa do 14 maja. Tym razem uczestników programu goszczą uczniowie z Colegio Joyfe C. de Vital Aza z Madrytu.

Celem programu Erasmus + jest rozwijanie kompetencji językowych, usprawnianie technik komunikacyjnych, poznawanie kultur i obyczajów innych krajów. W madryckim spotkaniu uczestniczy młodzież z Polski, Rumunii, Turcji i Finlandii. W programie przewidziane jest powitanie uczestników przez gospodarzy, zaprezentowanie swojej szkoły i uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych. W kolejnych dniach zaplanowano warsztaty: „ Komunikacja werbalna i niewerbalna”, „Niemy teatr”, „Warsztaty kulinarne”, „Komunikacja w sieciach społecznościowych” oraz prezentację prac przygotowanych podczas zajęć. Młodzież będzie również tworzyć książki i przeprowadzać wywiad. Ważnym punktem programu jest zwiedzanie stolicy Hiszpanii, w tym Retiro Parku położonego we wschodniej części Madrytu, zajmującego powierzchnię 120 hektarów i spotkanie z komentatorem Realu Madryt. Na czwartek zaplanowano wycieczkę do Toledo, podczas której uczestnicy zwiedzą Alkazar, Most Alcantara, mury i bramy miejskie, Katedrę Najświętszej Marii Panny, Museo del Greco oraz Synagogę El Transito.

Hiszpania przywitała naszych licealistów piękną pogodą, po trzech godzinach lotu byli na miejscu. Już zwiedzili Bull Ring oraz stadion Athletico Madrid i z utęsknieniem czekają na kolejne atrakcje. Życzymy im przyjemnego pobytu i niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}