W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Policja - uwaga na oszustów

Plakat "Nie daj się nabrać na wnuczka i na policjanta"

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krzyżu Wielkopolskim ostrzegają przed oszustami działającymi "na wnuczka", "na policjanta", "na wypadek", "na zakup nieruchomości", "na zwrot długu znajomego", "na wyjątkową okazję".

Policjanci apelują, aby w przypadku odebrania  podejrzanego telefonu, gdzie rozmówca informuje o np. o wypadku członka rodziny i poleca przekazać pieniądze w zamian za pozytywne załatwienie sprawy, zachować czujność. W każdej sytuacji, w której mamy wątpliwości co do autentyczności rozmowy, należy  rozłączyć się  i zadzwonić pod numer 112 lub 997.

Pamiętajmy, że oszuści wykorzystując wiek oraz stan emocjonalny osoby starszej starają się tak poprowadzić rozmowę, aby uzyskać informacje o rodzinie i nakłonić seniora do przekazania pieniędzy.

W przypadku  wizyt osób podających się za przedstawicieli handlowych, urzędników, uzdrowicieli prosimy o każdorazowe sprawdzenie ich tożsamość w instytucji z której przychodzą.

 

4 Zasady Bezpiecznego Seniora:

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie,
  • Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego,
  • Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy,
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

    Plakat MSWIA
{"register":{"columns":[]}}