W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Światowy Dzień Ziemi

22.04.2021

Kula Ziemska

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to jedna z największych inicjatyw ekologicznych na rzecz ochrony środowiska. W tym czasie w różnych miastach Polski prowadzone są działania promujące postawy proekologiczne m.in. takie jak korzystanie z roweru lub komunikacji miejskiej zamiast samochodu, rezygnowanie z plastikowych toreb i wymienianie ich na wielokrotnego użytku, sadzenie drzew, oszczędzanie wody i energii itp.
Gmina Krzyż Wielkopolski również przyłącza się do akcji przy współudziale Fundacji Ekologicznej ARKA organizującej corocznie konkurs ekologiczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ph. „LISTY DLA ZIEMI”.
Szczegółowe informacje dotyczące akcji znajdują się na stronie www.zielonareka.pl.

{"register":{"columns":[]}}