W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

PGE Energetyka Kolejowa toruje drogę do lepszego wykształcenia!

25.11.2023

Klasa patronacka

Sukces zaczyna się od pasji.
PGE Energetyka Kolejowa toruje drogę do lepszego wykształcenia!

W Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp. już dzisiaj dba się o wykwalifikowane kadry przyszłości. Klasy patronackie kształcą zgodnie z technicznymi realiami i rzeczywistymi potrzebami rynku pracy, a realizowany przez szkołę program patronacki jest doskonałą receptą na przygotowanie kadry fachowców na potrzeby PGE Energetyka Kolejowa.

Klasy patronackie to połączenie szkolnej wiedzy i praktycznych doświadczeń zawodowych. Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp. przygotowuję młodych ludzi do wykonywania konkretnego zawodu. Technik elektryk to dynamicznie rozwijająca się branża przyszłości dająca  gwarancję ciekawej i motywującej pracę. Współpraca między Zespołem Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Krzyżu Wlkp. a PGE Energetyka Kolejowa jest bardzo satysfakcjonująca i układa się na zasadach partnerskich. 

6 listopada 2023 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy patronackiej. Społeczność szkolna miała  przyjemność gościć u nas kierownictwo PGE Energetyka Kolejowa reprezentowane przez pana Rafał Grzewkę, kierownika Sekcji Zasilania Elektroenergetycznego w Krzyżu; pana Artura Boberskiego, kierownika Rejonu Serwisowego w Krzyżu; pana Marka Szumlewicza – Dyrektora Zakładu Zachodniego oraz panią Izabelę Stefaniak Sygitowicz – HR Business Partner. Celem spotkania było omówienie zmian w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz zapoznanie podopiecznych z tegorocznymi interdyscyplinarnymi planami, dotyczącymi podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych. Wielokrotnie podkreślano wagę i znaczenie podobnych inicjatyw, zwracając uwagę na fakt, że gdyby nie pomysłowość, a co najważniejsze – pasja, przedsięwzięcie nie byłoby możliwe do realizacji.

Inicjatorka przedsięwzięcia pani Sylwia Brączkowska zaznaczyła, że  „Ten patronat jest dla nas szczególnie istotny, ze względu na historyczny rys rynku pracy w Krzyżu Wlkp. – mieszkańcy miasta są od wielu lat związani z PKP”.

Szkoła otrzymała od swego partnera trzydzieści laptopów, które wzbogacą zaplecze techniczne tak potrzebne do kształcenia zawodowego. Serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów technikum elektrycznego za daną nam szansę rozwoju i mamy nadzieje, że współpraca będzie się układała tak znakomicie, jak miało to miejsce dotychczas.

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}