W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

pyrek.pl

29.03.2021

Pyrek-plakat

W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji" została uruchomiona platforma Sierżanta Pyrka. Jest to strona internetowa dedykowana uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innym placówkom współpracującym na co dzień z Policją, oparta na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.

Portal ma charakter prewencyjny i jego głównym celem jest szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa. Ma za zadanie edukować zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców oraz innych dorosłych w zakresie bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń. Dzięki wbudowanym funkcjom umożliwia zapisywanie się na konferencje, umawianie działań profilaktycznych i wizyt policjanta w stroju Sierżanta Pyrka w placówkach. Dzieci w wieku od 5 do 10 lat znajdą dodatkowo na portalu m.in. tematyczne quizy, gry, moduły do kreacji kartek okolicznościowych.

{"register":{"columns":[]}}