W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Erasmus w Liceum Ogólnokształcącym w Krzyżu Wielkopolskim

21.01.2022

Erasmus 2022

Uczestnicy programu Erasmus + z Turcji, Hiszpanii i Rumunii  w Liceum Ogólnokształcącym  w Krzyżu Wielkopolskim

W ramach realizacji programu Unii Europejskiej Erasmus+ wspierającego wymianę edukacyjną młodzieży uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wlkp.  w dniach 9 – 15 stycznia 2022 r. gościli swoich rówieśników z krajów partnerskich: Turcji, Hiszpanii i Rumunii wraz z nauczycielami.

Pobyt zagranicznych gości rozpoczął się spotkaniem projektowym w niedzielę 9 stycznia 2022 r. Następnego dnia uczniowie z krajów partnerskich, nawiązując nowe znajomości, odwiedzili budynki szkoły przy ulicy Sienkiewicza i Wojska Polskiego. Odbywając spacer ulicami Krzyża Wielkopolskiego, mieli okazję poznać z bliska nasze miasto.

Celem rozwijania kompetencji językowych zostały zorganizowane różne zajęcia w języku angielskim poruszające tematykę sposobów komunikacji w grupie oraz dotyczące aspektów kulturowych w państwach Europy. Uczestnicy z krajów partnerskich przygotowali prezentacje multimedialne na temat swoich szkół oraz środowiska lokalnego. Jednym z zadań, nad którymi pracowała każda z grup, był wybór wspólnego logo projektu.

W czwartym dniu pobytu uczestnicy odwiedzili stolicę Wielkopolski – Poznań. Zwiedzili tam Stary Rynek, Ostrów Tumski oraz Rogalowe Muzeum, gdzie wzięli udział w anglojęzycznym pokazie prezentującym powstanie rogala świętomarcińskiego. Nie zabrakło również odrobiny rozrywki. Młodzież z Krzyża Wlkp. wraz z zagranicznymi rówieśnikami ćwiczyli polski taniec narodowy – polonez na hali widowiskowo-sportowej, następnie odbyła się impreza integracyjna z muzyką i wspólną zabawą. Licealiści zaprosili również erasmusowych kolegów do swoich domów i opowiedzieli o codziennych zajęciach. Miłym akcentem dla zagranicznych gości była wizyta Pana Burmistrza Rafała Sroki, który opowiedział o walorach turystycznych gminy oraz ofiarował wszystkim uczestnikom drobne upominki. Kolejnym interesującym elementem rozrywki okazał się udział w koncercie „Na Anielską Nutę” w MGOK w Krzyżu Wlkp. Ostatniego dnia wspólnie wykonano kapsułę czasu.

Pobyt zagranicznych gości zakończył się podsumowaniem wszystkich zorganizowanych warsztatów i aktywności. Zostały również wręczone certyfikaty udziału w programie Erasmus+. Uczniowie nawiązali nowe znajomości, które pozostaną na kolejne lata ich młodości. Kiedy przyszło się rozstać po wspólnie spędzonym tygodniu, nie zabrakło łez wzruszenia i wielu emocji. Umiejętność zaawansowanej komunikacji okazała się ważnym elementem projektu i cennym doświadczeniem. W najbliższym czasie uczniowie naszej szkoły staną przed kolejnymi, nowymi wyzwaniami, biorąc udział w wymianie edukacyjnej, tym razem w Hiszpanii.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}