W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ciepłe Mieszkanie - dofinansowanie

11.01.2024

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Gmina Krzyż Wielkopolski zamierza przystąpić do programu „Ciepłe Mieszkanie” w II naborze, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych. W tym celu konieczne jest zbadanie potrzeb i zainteresowania mieszkańców, spełniających wskazane w Programie kryteria, realizacją inwestycji w powyższym zakresie.
W związku z tym, została przygotowana wstępna deklaracja uczestnictwa w programie. Zbadanie potrzeb mieszkańców będzie stanowiło bazę dla Gminy do właściwego oszacowania poziomu wsparcia i wypełnienia formularza wnioskującego o środki na realizację programu do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Wypełnioną deklarację należy złożyć do 26 stycznia 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Krzyżu Wielkopolskim, przy ul. Wojska Polskiego 14, 64-761 Krzyż Wielkopolski, w godzinach pracy Urzędu lub przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Krzyżu Wielkopolskim, ul. Wojska Polskiego 14, 64-761 Krzyż Wielkopolski.
Wypełnienie deklaracji nie jest zobowiązaniem do udziału w programie, a jej złożenie nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie dofinansowania czy też z przyznaniem dofinansowania.
Realizacja inwestycji będzie mogła nastąpić dopiero po podpisaniu umowy z Gminą Krzyż Wielkopolski.
Po wstępnym rozeznaniu potrzeb mieszkańców, Gmina Krzyż Wielkopolski zdecyduje o złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a w przypadku uzyskania dotacji, przygotuje nabór wniosków dla beneficjentów końcowych, o czym mieszkańcy zostaną poinformowani. Ewentualna realizacja inwestycji będzie możliwa dopiero po zawarciu umowy o dofinansowanie z Gminą Krzyż Wielkopolski.

Materiały

Ciepłe mieszkanie - ogłoszenie
ogloszenie​_cieple​_mieszkanie.pdf 0.26MB
Deklaracja uczestnictwa w programie Ciepłe​_Mieszkanie
Deklaracja​_uczestnictwa​_w​_programie​_Ciepłe​_Mieszkanie.pdf 0.28MB
Rodzaje kosztów kwalifikowanych oraz wymagania techniczne
cm​_załacznik.pdf 0.39MB
{"register":{"columns":[]}}