W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie z szansą na ekopracownię przyrodniczą oraz OZE dot. odnawialnych źródeł

27.04.2023

sp Barłomino

SP w Barłominie bierze udział w projekcie "Ekopracownia - zielone serce szkoły".  Ekopracownia – zielone serce szkoły to projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Na terenie każdego powiatu w całej Polsce powstaną co najmniej dwie ekopracownie szkolne: przyrodnicza oraz OZE dotycząca odnawialnych źródeł. Łącznie zostanie utworzonych 760 ekopracowni na terenie Polski.

Intensywność dofinansowania w formie dotacji wynosi do 90% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, z tym że maksymalna kwota dofinansowania utworzenia/wyposażenia pracowni szkolnej przyrodniczej wynosi do 50 000,00 zł, natomiast maksymalna kwota dofinansowania utworzenia pracowni dotyczącej odnawialnych źródeł energii wynosi do 75 000,00 zł.

Wniosek o dotację na budowę ekopracowni został dzisiaj złożony w imieniu SP Barłomino przez Gminę Luzino w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić do 5.06.2023 r.

Zachęcamy do zapozanania się z filmem konkursowym, przygotowanym przez placówkę (w załączniku).

Materiały

Bliżej natury - film konkursowy
Bliżej​_natury​_z​_ekoPracownią.mp4 181.32MB
{"register":{"columns":[]}}