W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Baza Natura otwarta

otwarci bazy natura, dzieci i wójt gminy Luzino przecinają wstęgę

Baza Natura, czyli miejsce do zadań specjalnych otwarta dla mieszkańców!

Mieszkańcy Luzina i okolic mogą korzystać z nowej zielonej przestrzeni przy Gminnej Bibliotece w Luzinie. Baza Natura- przestrzeń do warsztatów, spotkań kulturalnych i odpoczynku powstała w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W powstanie Bazy zaangażowali się ponadto mieszkańcy Luzina, członkowie stowarzyszeń, sportowcy, Nadleśnictwo Strzebielino, samorząd Gminy Luzino oraz prywatni przedsiębiorcy. Zagospodarowanie terenu było efektem rozmów z mieszkańcami, mi.in. podczas międzypokoleniowych warsztatów projektowania. W efekcie na polanie przy bibliotece powstał ogólnodostępny podest do występów, czytania książek, prowadzenia warsztatów oraz naturalny mini plac zabaw, z torem przeszkód, kręgiem opowieści i strefą odpoczynku.

Bazę uroczyście otworzył wójt gminy Luzino Jarosław Wejer oraz obecne dzieci przecinając symboliczną wstążkę. W dniu otwarcia na uczestników czekał tort, najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Projektantka Bazy Natalia Wójcikowska przedstawiła dalsze plany zagospodarowania terenu, a bibliotekarze zaprosili do uczestnictwa w przyszłych działaniach. Partner projektu Nadleśnictwo Strzebielino podarowało sadzonki drzewek.

Z nowej przestrzeni mogą korzystać mieszkańcy w różnym wieku. W najbliższym czasie Biblioteka w Luzinie zaprasza na warsztaty ornitologiczne i Noc Bibliotek. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.luzino.info.

Biblioteka w Luzinie serdecznie dziękuje Nadleśnictwu Strzebielino, KLEBA Tartak-Usługi Stolarskie Okna & Drzwi PCV, Elgeli Rajmund Geliński, Eurocast Spółka z o.o.  za wsparcie materialne projektu oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do powstania Bazy.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek- np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl oraz www.wzmocnijswojeotoczenie.pl

 

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}