W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wybory do Sejmu i Senatu RP 2023

18.09.2023

urna wybrorcza

WYBORY DO SEJMU I SENATU RP

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu RP oraz referendum ogólnokrajowym, które odbędą się 15 października 2023 r. informujemy, że w gminie Luzino powstało 6 dodatkowych obwodów głosowania.

Oprócz obecnie funkcjonujących lokali wyborczych w Kębłowie, Luzinie, Sychowie i Wyszecinie, dodatkowe lokale wyborcze zostaną uruchomione w:

  1. Barłominie (Szkoła Podstawowa) – dla mieszkańców Barłomina,
  2. Dąbrówce (świetlica wiejska) – dla mieszkańców Dąbrówki, 
  3. Robakowie (Oddział Przedszkolny) – dla mieszkańców Robakowa,
  4. Zelewie (Oddział Przedszkolny) – dla mieszkańców Zelewa i Zielnowa,
  5. w Luzinie przy ul. Mickiewicza 22, poprzez podział dotychczasowego obwodu głosowania nr 3 na dwa obwody, z siedzibami na Hali Widowiskowo-Sportowej oraz w Szkole Podstawowej nr 2,
  6. w Luzinie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Szkolnej 13, poprzez wyodrębnienie z obwodów nr 1 i nr 2 dodatkowego obwodu nr 12.

Należy pamiętać, że mieszkańcy z powyższych miejscowości, którzy np. wcześniej głosowali w Wyszecinie (wyborcy z Barłomina), w Sychowie (wyborcy z Dąbrówki i Robakowa), Kębłowie (wyborcy z Zelewa i Zielnowa) nie będą mogli głosować w dotychczasowych lokalach wyborczych, gdyż zostaną ujęci na spisach wyborczych w nowo powstałych obwodach.

Tegoroczna zmiana Kodeksu wyborczego rozszerzyła uprawnienia osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku powyżej 60 lat. Są oni uprawnieni do skorzystania z głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika, a ponadto mają możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego i transportu powrotnego (lub z miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania, w przypadku wyborcy posiadającego zaświadczenie o prawie do głosowania). Zamiar skorzystania z transportu do lokalu należy zgłosić do dnia 2 października 2023 r.

 

 

 

Materiały

obwieszczenie
obwieszczenie​_o​_obwodach​_-​_wybory​_do​_Sejmu​_i​_Sematu​_15​_10​_2023​_-​_kopia.pdf 0.15MB
{"register":{"columns":[]}}