W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs na zadania z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego

10.10.2022

ochrona środowiska

Szanowni Państwo!

Ruszył konkurs na zadania z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego.

Warto zgłaszać  działania, które wspierają bioróżnorodność i zrównoważone funkcjonowanie ekosystemów. A także pielęgnację pomników przyrody, utrzymanie i zachowanie zabytkowych parków oraz ogrodów.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, Lasy Państwowe, jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, parki narodowe.

– Ogłaszamy kolejną edycję konkursu na przedsięwzięcia z ochrony przyrody. To dla nas bardzo cenne i ważne projekty. Często jesteśmy jedyną instytucją, która dofinansowuje te zadania. Dzięki nam wiele działań jest w ogóle możliwych do realizacji. Od początku istnienia Funduszu, czyli prawie od 30 lat, na ochronę przyrody i edukację ekologiczną przeznaczyliśmy miliony złotych. Dzięki naszemu finansowemu wsparciu chroniona jest przyroda w rezerwatach, rodzime i zagrożone  gatunki roślin i zwierząt – tłumaczy Teresa Jakubowska – zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku.    

Wnioski na konkurs przyjmowane są do końca listopada 2022 roku.

Wyniki opublikowane zostaną do połowy marca 2023 roku.

Więcej informacji https://wfos.gdansk.pl/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-edycja-2023

{"register":{"columns":[]}}