W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej odeszła na emeryturę

dyrektor biblioteki odeszła na emeryturę

1 marca br. podczas Sesji Rady Gminy Luzino Wójt wraz z Radnymi Gminy Luzino podziękowali za lata owocnej pracy na rzecz luzińskiej kultury odchodzącej na emeryturę dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Luzinie – Pani Marii Krośnickiej.

- W imieniu własnym, mieszkańców, czytelników oraz Gminy Luzino bardzo dziękuję za wszystkie działania związane z upowszechnianiem i rozwojem czytelnictwa i kultury w naszej gminie – mówił Wójt Gminy Luzino.

Nie sposób zliczyć podjętych przez Panią Marię Krośnicką inicjatyw. Przez ponad 44 lata pracy w kulturze (Pani Maria Krośnicka w trakcie swej kariery zawodowej pełniła funkcję dyrektor nie tylko biblioteki, ale też GOK oraz GOSRiT w Luzinie) zorganizowała wiele konkursów, spotkań autorskich, lekcji bibliotecznych, dni kultury, sesji popularno-naukowych, wystaw, wakacji dla czytelników, dożynek i wiele innych imprez plenerowych oraz pozostałych, cennych dla luzińskiej społeczności przedsięwzięć.

Zainteresowania dyrektor historią regionu, w tym historią Jej ukochanego Luzina przyczyniły się do stworzenia m.in. bogatego księgozbioru regionalnego w czytelni biblioteki w Luzinie.

Z dniem 1 kwietnia br. p.o. dyrektora biblioteki została Krystyna Kotłowska.

 

 

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}