W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wystawa Beksińskiego w Luzinie

23.02.2023

Wystawa Beksińskiego Luzinie

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie oraz Wójt Gminy Luzino zapraszają na wernisaż wystawy pt.: "Beksiński w Luzinie - fotografia artystyczna i grafika komputerowa".

Na wystawie, która będzie czynna od 27 lutego bt. będzie można zobaczyć fotografie artystyczne udostępnione przez Muzeum Historyczne w Sanoku – instytucję, która otrzymała w spadku po autorze jego spuściznę. Zdzisław Beksiński zaczął zajmować się fotografią artystyczną około 1956 roku. W latach 1999-2001 tworzył wiele cyfrowych fotomontaży zdjęć, które stanowią drugą część wystawy - grafikę komputerową. W zaskakujących połączeniach widzimy twarze autora, jego zmarłego syna i innych bliskich mu osób. Podczas wernisażu zostanie zaprezentowany performance Teatru Zymk inspirowany twórczością Zdzisława Beksińskiego. Wystawę będzie można oglądać do kwietnia, w trakcie jej trwania zorganizowane zostanie oprowadzanie w języku kaszubskim, co przyczynić się ma do podniesienia prestiżu jedynego języka regionalnego w Polsce i pomóc w jego rewitalizacji. Do odwiedzenia zostaną zaproszone społeczności okolicznych szkół.

{"register":{"columns":[]}}