W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szacowanie strat spowodowanych suszą w 2023 r.

Grafika - susza

Szacowanie strat spowodowanych suszą w 2023 r.
Ważne informacje dla rolników

W związku z wystąpieniem strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą, Wójt Gminy Luzino podaje do publicznej wiadomości informacje w sprawie szacowania tych strat przez komisje gminne oraz związane z tym wskazówki dla rolników.

 

     Szanowni Państwo,

     w związku z wystąpieniem suszy na terenie Gminy Luzino producent rolny ma obowiązek złożenia wniosku o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy tak jak miało to miejsce od 2020 roku za pośrednictwem publicznie  dostępnej aplikacji internetowej „zgłoś szkodę rolniczą”. Aby złożyć wniosek przez aplikację, każdy rolnik musi mieć założony profil zaufany! 

     W przypadku, gdy rolnik chciałby dodatkowo (nie obowiązkowe), aby szacowania dokonała również gminna komisja poprzez lustrację na miejscu, powinien zgłosić to w Urzędzie Gminy Luzino, w terminie umożliwiającym ich oszacowanie.

Do wniosku o oszacowanie przez gminną komisję, obligatoryjnie należy załączyć:

  1. kopię pierwszej strony wniosku o przyznanie płatności na rok 2023 (złożonego w ARiMR);
  2. oraz kopię XI części tego wniosku – oświadczenie o zadeklarowanych powierzchniach 

 

UWAGA! oszacowanie przez gminną komisję strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę, NIE ZASTĘPUJE złożenia wniosku za pośrednictwem publicznej aplikacji. Wszyscy muszą złożyć wniosek przez aplikację, bez tego szacowanie gminnej komisji nie będzie ważne.

Materiały

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD W GOSPODARSTWIE ROLNYM
WNIOSEK​_O​_SZACOWANIE​_SZKÓD​_W​_GOSPODARSTWIE​_ROLNYM.docx 0.02MB
WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD W GOSPODARSTWIE ROLNYM
WNIOSEK​_O​_SZACOWANIE​_SZKÓD​_W​_GOSPODARSTWIE​_ROLNYM.pdf 0.13MB
{"register":{"columns":[]}}