W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wydłużenie terminu składania wniosków elektronicznych o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r.

Su³oszowa, 09.09.2020. Pola uprawne, zbiory ziemniaków i jesienne prace rolnicze, 09 bm. w Su³oszowej woj. ma³opolskim. (olm) PAP/£ukasz G¹gulski
Informujemy, że na podstawie przyjętej przez Radę Ministrów zmiany rozporządzenia, termin do złożenia wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r. został wydłużony do dnia 31 października 2022 r. wydłużenie terminu składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy.
Ponadto rozporządzenie wprowadza również możliwość uzyskania pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodziny, której zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym szkód spowodowanych w 2022 r. przez m.in. suszę, grad, intensywne opady deszczu, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, obsunięcie się ziemi.
Wnioski o pomoc składa się do dnia 15 listopada 2022 r. na formularzu opracowanym przez ARiMR do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny ubiegającego się o pomoc. Zasady udzielania pomocy dostępne są na stronie ARiMR https://www.gov.pl/.../pomoc-dla-rodzin-w-zwiazku-z...
Za pośrednictwem aplikacji dostępnej pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza należy składać wnioski dotyczące szacowania szkód, jak również ubiegania się o pomoc finansową.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}