W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Luzino z dofinansowaniem na budowę przedszkola w Kębłowie

13.10.2023

dofinansowanie Polski Ład

Miło nam poinformować, że wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, złożony przez Urząd Gminy Luzino, został zaakceptowany.

(fragment wniosku)

Przedmiotem projektu jest budowa dwukondygnacyjnego przedszkola gminnego dla 200 dzieci w miejscowości Kębłowo, która jest najprężniej rozwijającą się miejscowością w Gminie i posiada prawie 4000 mieszkańców. Corocznie liczba mieszkańców Kębłowa zwiesza się o ok. 200 osób. Obiekt składać się ma z części administracyjno-biurowej, węzła żywieniowego, pom. technicznego, sal do zajęć terapeutycznych, logopedycznych i zajęć ruchowych z funkcją auli. Budynek będzie miał ok.1500 mkw. powierzchni oraz 8 sal (po ok. 70 mkw.). Do sal będą przylegały łazienki oraz szatnie. Planowane jest też nasadzenie zieleni, budowa chodnika, drogi dojazdowej i parkingów z najazdami dla niepełnosprawnych. Zastosowane zostaną technologie energooszczędne wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Przewidywany okres realizacji Inwestycji: Powyżej 12 miesięcy;

Przewidywany termin zakończenia inwestycji: 2026-08-31;

Przewidywana wartość Inwestycji (w PLN): 9.500.000,00;

Deklarowana kwota udziału własnego (w PLN): 1.500.000,00;

Procentowy udział własny Wnioskodawcy w realizacji inwestycji: 15,79 %;

Kwota wnioskowanych środków (w PLN): 8.000.000,00.

Materiały

Promesa
Promesa​_wstepna​_.pdf 0.57MB
{"register":{"columns":[]}}