W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy sprzęt elektroniczny już w Bibliotece w Luzinie

02.11.2023

wzmocnij swoje otoczenie

Czytelnicy i użytkownicy luzińskiej biblioteki mogą już korzystać́ z nowego sprzętu elektronicznego i multimedialnego. Wzbogaca on dotychczasową ofertę kulturalną instytucji. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Dzięki pozyskanym funduszom zakupiono wysokiej jakości sprzęt: tablety graficzne, tablety wraz z akcesoriami, projektor, statywy, nośniki pamięci, które zostaną wykorzystane podczas różnorodnych warsztatów edukacyjnych i kulturalnych, w tym m.in. zajęć z programowania, animacji poklatkowej, warsztatów artystycznych i czytelniczych oraz nowych w ofercie spotkań międzypokoleniowych. Proponowane przez bibliotekę w Luzinie działania edukacyjne rozwijają kompetencje cyfrowe, integrują, pozwalają rozwijać różnorodne zainteresowania, skierowane są zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Najbliższe zajęcia z robotyki już 6 i 7 listopada. W listopadzie także cykl międzypokoleniowych spotkań rozwojowych organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatralno-Literackim „Kukówka”.

Szczegółowe informacje dotyczące planowanych wydarzeń́ i warsztatów w Bibliotece w Luzinie dostępne będą̨ na stronie www.luzino.info. 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl oraz www.energetycznykompas.pl.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}