W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs "Piękna Gmina"

18.04.2023

konkurs piękna gmina

Konkurs „Piękna Gmina”

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Piękna Gmina”. Organizacja konkursu ma na celu promowanie Gminy Luzino, propagowanie zachowań prośrodowiskowych, poprawę estetyki i dbałość o stan środowiska wsi, a także wyłonienie najpiękniejszych ogrodów i zagród.

Współzawodnictwo konkursowe prowadzone jest w czterech kategoriach:

  1. Piękna zagroda rolnicza, gdzie pod uwagę bierze się: udział drzew i krzewów jako bazy pokarmowej dla zwierząt i owadów, odpowiednio przycięty żywopłot i żywopłot wiatrochronny, kasztan jako odgromnik, starą gruszę, czystość i porządek na terenie zagrody,  ogródek warzywny, wykorzystanie wód opadowych, naturalne miejsca gniazdowania ptaków, budki lęgowe i karmik, posiadanie kompostownika, płyty obornikowej i zbiornik na gnojówkę, zbiornika na szambo, dobrostan zwierząt. 
  2. Ogród  tradycyjny, gdzie pod uwagę bierze się: kwiaty, które na stałe wpisują się w krajobraz wiejski,  zagospodarowanie  grządkami z warzywami i ziołami, wykorzystanie wód opadowych, posiadanie kompostownika.
  3. Ogród stylowy, gdzie pod uwagę bierze się: wykorzystanie architektury ogrodowej, kompozycje kwiatowe, skalniaki, trawniki, oczka wodne, formowane krzewy, kąciki wypoczynkowe, altanki itp.
  4. Zagospodarowana przestrzeń publiczna na terenie wsi, gdzie pod uwagę bierze się: piękną ulicę, ciekawe miejsce krajobrazowo, zagospodarowanie terenów publicznych zielenią, małą architekturą, w tym np. placem zabaw dla dzieci.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Luzino. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie deklaracji w terminie do dnia 15 maja każdego roku, w Kancelarii Urzędu Gminy w Luzinie, przy ul. Of. Stutthofu 11, w godzinach pracy urzędu.

W każdej kategorii przyznaje się jedną nagrodę. Zgłoszeń do konkursu mogą również dokonywać Sołtysi i Rady Sołeckie, po jednym w każdej kategorii konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 15 sierpnia każdego roku, a wręczanie nagród będzie miało miejsce podczas gminnych uroczystości dożynkowych.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia uczestnika znajduje się poniżej.

 

Jednocześnie informujemy, iż Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą nr 204/432/23 z 28.02.2023r. ogłosił konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2023” w kategoriach „Wieś” i „Zagroda”.  W związku z tym,  laureaci pierwszych miejsc w kategorii „Piękna zagroda rolnicza” oraz „Zagospodarowana przestrzeń publiczna w na terenie wsi” mogą zostać zgłoszeni do konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2023”. Zgłoszenia dokona gmina. Warunkiem zgłoszenia do konkursu, w przypadku laureata konkursu „Piękna Gmina” w kategorii „Piękna zagroda rolnicza”, będzie wyrażenie przez niego zgody na udział w konkursie. W razie nie wyrażenia zgody, gmina może zgłosić do udziału zagrodę rolniczą, która w dalszej kolejności uzyskała najwyższą ocenę, według ustalonych kryteriów dla konkursu „Piękna Gmina”.

 

 

 

Materiały

Regulamin
Regulamin​_Piekna​_Wieś​_Pomorska​_2023.pdf 0.38MB
Regulamin
regulamin​_konkursu​_piękna​_gmina​_tekst​_jednolity.docx 0.02MB
Karta zgłoszenia
KARTA-ZGŁOSZENIA-UCZESTNIKA-Piekna-Gmina.docx 0.02MB
Zgoda na przetwarzanie danych
Zgoda​_na​_przetwarzanie​_danych​_Piękna​_Gmina.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}