W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podaj stan wodomierza

komunikat

Szanowni Mieszkańcy!

Informacja dotycząca przekazywania stanu wodomierza wg stanu na dzień 30.06.2023 r.

UG Luzino prosi się Odbiorców wody o samodzielne dokonanie odczytu i podanie stanu wodomierza (wg  stanu na dzień 30.06.2023 r.), do dnia 15 lipca 2023 r. w wybrany sposób:

  • SMS-em na nr telefonu 697 337 019 (całodobowo), według szablonu
  1. Jan Wisniewski, Luzino, Rozana 32, w 15378

a w przypadku podwodomierza:

  1. Jan Wisniewski, Luzino, Rozana 32, w 15378, p 3

gdzie:  w – oznacza wodomierz, a p – podwodomierz,

Ważne:

Prosi się, aby wysyłana treść SMS, była zgodna z przedstawionym szablonem,
bez użycia polskich znaków, przy zachowaniu  widocznych  znaków interpunkcji (przecinków)!.

Prosimy o nie wpisywanie innych znaków i wyrazów, gdyż to spowoduje problemy
z prawidłowym odczytem wiadomości.

  • telefonicznie – na nr 607 315 832 w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 7.30 – 15.30, środa 8.45 – 16.45, podając: imię i nazwisko, adres, stan wodomierza, a odbiorcy posiadający podwodomierz – dodatkowo również jego stan.

Uwaga: 

Jeżeli w określonym terminie Odbiorca nie poda aktualnego stanu wodomierza, naliczenie zostanie dokonane  na podstawie zużycia wody równego średniemu zużyciu w okresie ostatnich 6 miesięcy od ostatniego odczytu.

Jak, w prosty sposób prawidłowo odczytać stan wodomierza.

Na tarczy wodomierza są okienka w których widoczne są cyfry. Jeżeli występują tylko cyfry
w kolorze czarnym to podajemy liczbę utworzoną z tych cyfr, jeżeli natomiast występują dwa kolory cyfr – czarny i czerwony – to podajemy tylko liczbę utworzoną z cyfr czarnych. Jest to stan wodomierza w m3.

Ponadto informujemy, że osoby, które mimo wyrażenia zgody na otrzymywanie faktur w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków drogą mailową nie otrzymały wiadomości, proszone są o sprawdzenie folderu oznaczonego jako "spam". Istnieje również możliwość wyszukania wiadomości z fakturą po adresie nadawcy tj. finanse_gz@luzino.eu.

{"register":{"columns":[]}}