W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Za nami Dożynki 2022

04.09.2022

dożynki 2022

Tysiące osób z całego powiatu i nie tylko wypełniło plac dożynkowy przy luzińskim stadionie. Atrakcje, zarówno te, które towarzyszą nam co roku, jak i nowości, żywo zainteresowały przybyłych mieszkańców i gości.

W ostatnią niedzielę sierpnia o 13:30 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Luzinie rozpoczęła się Msza dziękczynna za plony. Potem korowód dożynkowy złożony z bryczek, koni, maszyn rolniczych i motocykli wyruszył w kierunku stadionu, by rozpocząć dożynkową zabawę.

Duże emocje wzbudził, jak zawsze, turniej sołecki, podczas którego poszczególne sołectwa próbowały swoich sił w dyscyplinach takich, jak rzut podkową, czy konkurs dojenia krowy. Nieodłączny element święta plonów - wieńce dożynkowe przybyły do Luzina z całego powiatu. Najpiękniejszym okazał się być ten z Lini. Wyróżniał się sporym rozmiare, zawierał grubą, gęstą koronę i wykonany z kwiatów motyw znany z haftu kaszubskiego

Występy na scenie rozpoczęła działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Marcina Grzywacza. Potem widzowie mieli okazję podziwiać piękne stroje i spektakularne choreografie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sądeczanie. Swoim nowym programem zabawił publiczność Kabaret Kùńda, którego skład związany jest z Luzinem. Wieczorem na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru - Zespół Skaner znany z hitów “Nadzieja” i “Wakacyjny romans” oraz Soleo - wykonawcy utworu “Słodko-Słodka”. Ten drugi zespół dał się już poznać publiczności z Gminy Luzino tego lata na festynie w Robakowie.

Odmianą w stosunku do poprzednich, przedpandemicznych dożynek był pokaz laserów, który zastąpił dotychczasowe fajerwerki. Półgodzinne show oglądane przez tysiące osób rozświetlało luzińskie niebo w rytm muzyki.

Organizatorami Dożynek Powiatowo-Gminnych w Luzinie są: starosta wejherowski, wójt Gminy Luzino, Rada Sołecka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.

Patroni medialni:

Nadmorski24.pl

Norda FM

Twoja Telewizja Morska

Partner strategiczny:

Eurocast Spółka z o.o.

Partnerzy:

Bertrand

KGW Kębłowo

KGW Robakowo

KGW Kochanowo

Sponsorzy:

KLEBA Tartak-Usługi Stolarskie Okna & Drzwi PCV

Budimex SA

Trak - Roman Stenka

Wodokan - Grzenkowicz

Arka Bud

Oktan Brzeski Grzenkowicz

El Proffesional

Bank Spółdzielczy w Krokowej

GS Sierakowice

Grupa Kruszywo

Bituminum

Protel

Hewelix

Restauracja "Złoty Widelec" Klasztorna 18

Arwit

MS Bruk Mirosław Sirocki

TreeClone - okna, drzwi i fasady

P.H.U. Wodo-Instal Władysław Richert

Wynajmijekranled.pl

Firma budowlana WP Waga

Transport Ciężarowy, Roboty Ziemne Józef Formela

Pierniki BAJKA Kinga Blokus

ELPOL Hubert Szweda

WIKĘD

PKS Gdynia

Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

TomLech Tomasz Kafel

Słodka Porcja

Ence Pence

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}