W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - zapraszamy na podsumowanie projektu

20.12.2022

granty

 

Gmina Luzino zaprasza po odbiór laptopów przyznanych w wyniku weryfikacji oświadczeń złożonych w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Wydawanie sprzętu odbędzie się w sali świetlicy wiejskiej w Luzinie, ul. Of. Stutthofu 39, w godzinach 15:00-17:00 - 22 grudnia 2022 r.  Każda z osób, która została powiadomiona telefonicznie, będzie miała do podpisania umowę darowizny oraz protokół.

Umowy podpisują:

– w przypadku ucznia, który ukończył 18 lat – uczeń osobiście,

– w przypadku ucznia, który nie ukończył 18 lat – osoba (rodzic/opiekun), która składała oświadczenie, będące podstawą ubiegania się o sprzęt.

Rodzice/opiekunowie i pełnoletni uczniowie będą zobowiązani okazać dowód osobisty. Prosimy zapoznać się z treścią zarządzenia Wójta Gminy Luzino Nr 67B/2022 z dnia
28 listopada 2022 r. w sprawie przyjęcia procedury weryfikowania i monitorowania efektów projektu grantowego Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”.

 

Gmina Luzino otrzymała 257 800  złotych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" na zakup 82 sztuk laptopów dla dzieci.

Program został stworzony, by walczyć z wykluczeniem cyfrowym uczniów z miejscowości i wsi, gdzie niegdyś mieściły się PGR-y. W wyniku pandemii COVID-19, wprowadzenia nauki zdalnej, okazało się, że wiele dzieci i młodzieży nie ma w domu dostępu do laptopów – co znacznie utrudnia naukę, zdobywanie wiedzy. Projekt „Granty PPGR”, finansowany ze środków unijnych, stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.

 

Materiały

Zarządzenie
PGR​_ZARZĄDZENIE​_GMINA​_LUZNO.pdf 0.18MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}