W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pod Biało-Czerwoną w Luzinie

09.11.2022

flagapolski

Dziś, tj. 9 listopada br. odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt, który ulokowany został w sercu Luzina - w Parku im. Prof. Gerarda Labudy. W uroczystości wzięła udział społeczność SP nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie.

Flaga z masztem to efekt projektu „Pod biało-czerwoną” pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Ideę powstania w Luzinie masztu zgłosił radny Marcin Mutka, a głosy poparcia internetowo oddawali mieszkańcy. Realizacja przedsięwzięcia należała do Urzędu Gminy Luzino.

{"register":{"columns":[]}}