W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bohater Borys z Luzina

07.10.2022

Borys Blokus

W minione wakacje 10-latek z Luzina zadzwonił pod numer 112, ponieważ jego mama potrzebowała pomocy. Chłopiec wykazał się niezwykłą przytomnością umysłu, ponieważ w porę zareagował, gdy Pani Kinga znajdowała się w niebezpieczeństwie. Odpowiedzialne i natychmiastowe zachowanie Borysa Blokus sprawiło, że mieszkance Luzina udało się uratować… życie.

To był zwyczajny dzień. Pani Kinga – mama Borysa, jadła z synem obiad, gdy w pewnym momencie zadławiła się jedzeniem. Wówczas zaczęła się walka o oddech. Chłopiec zachowując zimną krew, rozpoczął uderzanie w plecy, w przestrzeń międzyłopatkową, a następnie uciskał podbrzusze. Niestety brakowało reakcji i chłopiec przeszedł do resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Po kilku minutach w domu pojawili się krewni Pani Kingi, którzy chcieli odebrać swoje zamówienie z firmy prowadzonej przez mamę Borysa. Szczęściem, mężczyzna miał uprawnienia ratownika medycznego i natychmiast przejął pomoc nad zadławioną. Borys w tym czasie wezwał karetkę pogotowia. Sam postanowił wyjechać pomocy medycznej naprzeciw, aby ułatwić sprawny dojazd do posesji poszkodowanej. Dzięki odważnym, sprawnym i konkretnym działaniom 10-latka akcja zakończyła się powodzeniem i Pani Kinga wróciła do sił. (Źródło: https://spnr2.luzino.pl/.../artykuy/1088-mlody-bohater)

Bohaterską postawę Borysa Blokus symbolicznie nagrodził dziś Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer w towarzystwie naczelnika OSP Luzino Sławomira Miotk. Spotkanie, które odbyło się podczas lekcji z wychowawcą Borysa było dla niego zaskoczeniem i miłą niespodzianką.

Borys Blokus to uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}