W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Petycja w sprawie bezkolizyjnego przejazdu kolejowo-drogowego w centrum Luzina

27.10.2022

petycja

Podpisanie petycji w sprawie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego w centrum Luzina, było podczas wczorajszej (26.10.br.) Sesji Rady Gminy Luzino, jednym z najbardziej kluczowych i emocjonujących punktów posiedzenia radnych. W petycji do Premiera RP zaproponowali oni obniżenie torowiska w taki sposób, aby umożliwić budowę bezkolizyjnego przejazdu w centrum przez drogi powiatowe, czyli ul. Ofiar Stutthofu oraz ul. Wilczka w Luzinie.
„Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg zalet. Po pierwsze na stałe rozwiązuje problem ruchu w centrum. Znika również groźba wyburzeń, które byłyby nieuchronne w przypadku budowy wyniesionego wiaduktu (…)”.

Petycja do Premiera RP Mateusza Morawieckiego została podpisana przez Radnych oraz Wójta Gminy Luzino. Swoją aprobatę pod pismem wyrażą także Radni Powiatu Wejherowskiego.

W porządku obrad sesji znalazła się także informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy za pierwsze półrocze 2022 r, wskazanie Wójtowi do realizacji zadań majątkowych na 2023 r, a także m.in. podjęcie uchwał m.in. w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Luzino na 2023 r.

Z treścią petycji można zapoznać się na naszej stronie internetowej, w załączniku. 

Materiały

Petycja w sprawie bezkolizyjnego przejazdu kolejowo-drogowego w Luzinie
Petycja​_Premier.pdf 0.20MB
{"register":{"columns":[]}}