W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Laptopy dla rodzin byłych pracowników PGR

23.12.2022

granty

22 grudnia br. rodziny byłych pracowników PGR odebrały w świetlicy wiejskiej w Luzinie sprzęt komputerowy. Laptopy zostały przyznane w wyniku weryfikacji oświadczeń złożonych w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zgodnie z regulaminem naboru, beneficjentami mogli zostać zamieszkali w Gminie Luzino uczniowie szkół od zerówki do ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej pochodzący z tzw. rodzin popegeerowskich. Głównym kryterium było pokrewieństwo w linii prostej z osobą pracującą w zlikwidowanym gospodarstwie PGR.

W ramach ww. programu Gmina Luzino otrzymała  257 800 złotych na zakup 82 sztuk laptopów dla dzieci. Program został stworzony, by walczyć z wykluczeniem cyfrowym uczniów z miejscowości i wsi, gdzie niegdyś mieściły się PGR-y. W wyniku pandemii COVID-19, wprowadzenia nauki zdalnej, okazało się, że wiele dzieci i młodzieży nie ma w domu dostępu do laptopów – co znacznie utrudnia naukę, zdobywanie wiedzy. Projekt „Granty PPGR”, finansowany ze środków unijnych, stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.


 

 

{"register":{"columns":[]}}