W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wilk na terenie gminy

16.05.2023

wilk

Informujemy, że Urząd Gminy Luzino otrzymał od mieszkanki sygnał na temat pojawienia się na terenie gminy Luzino wilka. Wilk był widziany dziś (16.05.2023 r.) w Kębłowie, w okolicach ul. Jagalskiego.

Prosimy o wzmożoną czujność i zachowanie szczególnej ostrożności.

Co zrobić, kiedy zaobserwujemy wilka będąc na spacerze w lesie?

Przede wszystkim należy zachować spokój. Wilk nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Zazwyczaj spotkania z wilkami trwają kilka, kilkanaście sekund.

Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich.

Widząc wilka na swojej drodze należy zachować dystans, ostrożność i uważać na psy. Nie należy dokarmiać wilków, bo w ten sposób oswajamy go, co powoduje, że traci instynkt samozachowawczy.

Zdjęcie poglądowe.

{"register":{"columns":[]}}