W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie laureatem kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie"

18.10.2023

szkoła

Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 16 tys. złotych wybudowany został podjazd do jednego z głównych wejść szkoły dla osób z niepełnosprawnością ruchową (na wózkach inwalidzkich, o kulach) oraz z wózkami dziecięcymi. W ten sposób usunięta bariera architektoniczna wpłynie na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego osób z niepełnosprawnością oraz stworzy możliwość pełnego ich uczestnictwa w życiu szkolnym i lokalnym (imprezy, spotkania międzypokoleniowe).

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrażaniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały ponad 800  grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://wzmocnijotoczenie.pl/https://www.energetycznykompas.pl/.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}