W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Dzień mózgu w naszej szkole

Dzieci stoją, jedną rękę maja położoną na brzuchu, drugą na głowie.

 

Kiedy na dworze pojawia się szaruga, deszcz coraz częściej uderza o nasze okna, coraz częściej sięgamy po czekoladę i coraz mniej ruszamy się na świeżym powietrzu. 

W tym czasie jesień przychodzi z pomocą, przynosi nam swoje dary - ORZECHY, które mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego MÓZGU.

Dzieci w klasach 1-3 degustowały wszelkie odmiany orzechów, poznawały ich wpływ na organizm człowieka. Uczyły się o czynnikach wspierających pracę mózgu.

Uczniowie rozwiązywali łamigłówki pobudzające pracę mózgu i wykonywały  ćwiczenia, które korzystnie wpływają na lateralizację mózgu. Wszystko to odbywało się w ramach innowacji pedagogicznej "Jak ugryźć zdrowe jedzenie".

                                                               Monika Zwias

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}