W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powitanie wiosny przez przedszkolaków

Dzieci z grupy "Biedroneczki" witające wiosnę

W piątek 22 marca, drugiego dnia kalendarzowej wiosny, wszystkie dzieci z naszego przedszkola postanowiły przywitać nową porę roku. Do tego wydarzenia przedszkolaki przygotowywały się już od kilku dni, rozmawiając o zwiastunach wiosny, zakładając w salach „zielone kąciki” czy wykonując wiosenne prace plastyczne.

W tym dniu, przedszkolaki w kolorowych ubraniach, z wiosennymi akcentami i transparentami, zgromadziły się obok szkoły. Dzieci, aby przegonić zimę, tańczyły do skocznej muzyki, a następnie głośno odśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”. Zaraz po tym, przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami, wyruszyły w barwnym pochodzie po okolicy, aby obwieścić wszystkim nadejście wiosny.  Po drodze dzieci obserwowały oznaki wiosny: zazielenioną trawę, pierwsze wiosenne kwiaty w ogródkach, pąki na gałęziach drzew czy ptaki, które powróciły z ciepłych krajów.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków, wiosna rozgości się już u nas  na dobre, a wraz z nią ciepłe, słoneczne dni, z których będziemy mogli czerpać radość.

 

                                                                                         Aleksandra Tekielak-Ulman 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}