W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka do Akademii Pana Kleksa

Dzieci siedzą na podłodze, po prawej stronie stoi przewodnik Adaś Niezgódka i coś opowiada. W tle widać wielką pajęczynę.

10-go czerwca klasy drugie i czwarta a, pojechały do Centrum Kultury, nauki i zabawy- Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Od pierwszych chwil dzieci zaangażowane przez energicznego przewodnika Adasia Niezgódkę, rozwiązywały zagadki zaginionych przedmiotów. Należało szukać wskazówek w „królestwach”. Szukali na przykład zaginionego guzika, busoli czy kałamarza. Na każdym etapie w Akademii , dzieci musiały wykonywać różne zadania. Np. zawiązywać węzły marynarskie lub przechodzić tor przeszkód w „psim raju”, czy rozwiązywać qwiz o układzie słonecznym. Wykład o ekologii przeprowadził sam pan Kleks w „złomowisku robotów”. Czas szybko i miło nam upłynął. Jednak dodatkowym bonusem była wyprawa na obiad do Mc Donalda. Szczęśliwi ale bardzo zmęczeni wróciliśmy spóźnieni do domu.

                                                                                                                                 Marzena Kuśmierz

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}