W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tajniki kodowania w klasie 1

Uczniowie z klasy 1b uczą się kodować.

A wszystko zaczęło się od zabawy... 

W październiku uczniowie klasy Ia i Ib  mieli możliwość poznania tajników kodowania przy wykorzystaniu robotów Photon, zakupionych z rządowego programu “Laboratoria przyszłości”. Robot Photon to interdyscyplinarne narzędzie dydaktyczne zaprojektowane z myślą o wspieraniu i rozwoju kreatywności w każdym wieku.  

Na początek dzieci “przywitały” się z robotem i zapoznały z aplikacją Photon Badge. Dzięki niej mogły nim sterować i uczyć się kodowania poprzez zabawę. Kodowanie to przyjazny sposób wprowadzania dzieci do świata logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Dało im to możliwość oswojenia się z nowymi pojęciami, które są dla nich teraz bardziej zrozumiałe. Podczas zajęć dzieci wykazały się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy z innymi. Była to dla nich niesamowita frajda, która może przyczynić się do zainteresowania programowaniem, bo przecież mówi się, że programowanie to język przyszłości. 

                                                                                                              Wioletta Kondela 

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}